FIRMA

Wiedza, bez umiejętności, jest całkowicie bezużyteczna
(M. Planck)

Firma SMART została założona w 2001 roku przez zespół, którego talent jest doceniony i znany w przemyśle specjalizującym się w projektowaniu i produkcji maszyn do walcowania gwintów.
Do chwili obecnej, wszystkie drugorzędne operacje maszynowe opierały się na użyciu starych technologii charakteryzujących się na skomplikowanych procedurach ustawiania w bardzo szerokim zakresie działania, wymagających trudnej i kosztownej konserwacji.
Ponadto, mechaniczna złożoność wymagań, bardzo długie czasu ustawiania, wysokie koszty konserwacji i rzeczywiste straty wydajności.
W tej sytuacji, firma Smart została zachęcona do zaprojektowania i wyprodukowania całkowicie nowego typu maszyn, zdolnych do sprostania wymaganiom użytkowników końcowych i nadających kierunek ciągle ewoluującemu obecnemu rynkowi.

 

Filozofia firmy Smart, oparta jest na prostych, lecz podstawowych pojęciach, takich jak prostota, modułowość konstrukcji, a przede wszystkim zastosowanie nowych technologii, zwykle używanych w innych gałęziach przemysłu, lecz całkowicie nieznane i nieużywane w konstrukcjach maszyn do walcowania gwintów, które doprowadziły do uzyskania niewiarygodnych korzyści takich jak całkowicie zautomatyzowany proces ustawiania maszyny, łatwość oraz całkowita stabilność i niezawodność podczas procesu produkcji.

Szczególnie, rozwiązania nowatorskie, opatentowane na skalę światową, przy ścisłej współpracy i udziale naszych klientów i naszych strategicznych dostawców, firma Smart doprowadziła do stworzenia maszyn “New Generation”, które zostały pozytywnie przyjęte, przy niezmiennym uznaniu klientów, i obecności tych maszyn u najważniejszych klientów na całym świecie.

Sede Legale: Via Verdi, 4 15057 - Tortona. REA: 211113. Capitale Sociale: 500.000,00 €